The information on this part of the website is intended only for health care professionals. I am an expert within the meaning of Act No. country xy. I herewith confirm that I am a professional according to this definition.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
Noskaņojuma kāpumi un kritumi ir gluži normāla parādība ikviena dzīvē. Palīdziet pēc iespējas samazināt šīs novirzes, izmantojot mūsu piecus praktiskos padomus. Uzziniet, kā zarnu veselība ietekmē garastāvokļa svārstības un vispārējo labsajūtu. Atklājiet zarnu un smadzeņu savstarpējās saziņas kanālus. Izmantojiet mūsu piecus praktiskos padomus bērna gremošanas noturības un labsajūtas atbalstam.
Kaut arī prieka brīžus var bieži sagādāt mūsu vide, tomēr bērnu vispārējā labklājība ir cieši saistīta ar viņu veselību un organisma stāvokli. Koncentrēšanās uz pozitīviem ieradumiem un jaunu paradumu pieņemšana var uzlabot viņu dzīves kvalitāti.
Šajā rakstā ieskicēsim zarnu un smadzeņu savstarpējo sasaisti un pēc tam sīkāk aplūkosim, kā bērniem izveidot un iemācīt jaunus veselīgus ieradumus.
Cik bieži jums ir kādas sajūtas zarnās vai taureņi vēderā? Cilvēki, iespējams, vienmēr ir jutuši sasaisti starp zarnām un smadzenēm. Tomēr no zinātniskā viedokļa tikai pēdējos gadus ir kļuvis skaidrs, ka komunikācija neplūst tikai no smadzenēm uz zarnām. Faktiski sasaiste nozīmē pastāvīgu turp-atpakaļ kustību caur neiromediatoriem un hormoniem.
Piemēram, līdzsvarota zarnu mikrobiota saražo apmēram 90 % serotonīna un 50 % no visa dopamīna, kas atrodas mūsu ķermenī. Šie neiromediatori, kas ir zināmi arī kā “labsajūtas hormoni”, palīdz ķermenim regulēt dažādus procesus un funkcijas, tostarp miegu, gremošanu un vielmaiņu. To uzturēšana veselīgā līmenī ievērojami ietekmē noskaņojumu un palīdz justies laimīgākiem.
Savukārt katrs gremošanas diskomforts nelabvēlīgi ietekmē gan fizisko un psiholoģisko veselību, gan arī sajūtas. Tas daudz biežāk un vieglāk notiek bērniem līdz ar pastāvīgajiem mikrobu uzbrukumiem skolās vai arī spriedzes pilnos periodos. Palīdziet viņiem to pārvarēt ar šo padomu palīdzību.
Uzturs vistiešāk ietekmē mūsu zarnu veselību. Steidzīgi rīti bieži beidzas ar līdzņemamām pusdienām, kas ir ērtas, bet ne vienmēr veselīgas. Centieties visas pusdienas un uzkodas sagatavot iepriekšējā vakarā. Apsveriet augļus, dārzeņus, pilngraudu produktus, liesas olbaltumvielas. Izvairieties no uzkodām, kas satur daudz cukura vai taukvielu. Iesaistiet bērnu ēdienkartes sagatavošanā vai plānošanā. Bērni nākamās dienas pusdienas izbaudīs vairāk, ja būs varējuši pastāstīt par savām vēlmēm. Turklāt tā var kļūt par jauku ģimenes tradīciju. Kaut arī veselīgas diētas izveidošana ir atslēga ceļā uz priecīgu punci, varat apsvērt labo baktēriju pievienošanu, lai papildinātu iekšējo mikrofloru. BioGaia produkti ir uztura bagātinātāji, kas ir pilnīgi droši kā bērnam, tā arī jums. Pateicoties vairāk nekā 260 klīnisko pētījumu apliecinājumam, tiem uzticas gan pediatri, gan arī vecāki.
BioGaia baktērijas celmam Lactobacillus reuteri Protectis ir cilvēka izcelsme. Mūsu gremošanas trakts ir tās dabiskā dzīvotne, tāpēc tā ir īpaši labi piemērota uzplaukumam šajā ķermeņa zonā.
Liela mūsu imūnsistēmas daļa mājo zarnās. Tas norāda uz tās ciešo saistību ar mūsu diētu. Nodrošiniet, lai pusdienas, uzkodas un visa diēta būtu daudzveidīga un uzturvielām bagāta.
Miegam ir svarīga loma bērna vispārējā veselībā. Miega trūkums var ātri izmainīt mikrobiotas sastāvu un ietekmēt gremošanu, imūnsistēmu un daudz ko citu. Režīma izveidošana palīdz nodrošināt, lai bērns katru nakti pietiekami izgulētos. Parasti mazākiem bērniem ir jāguļ naktī 10–12 stundas, bet lielākiem ir nepieciešamas apmēram 9 stundas miega.
Jo īpaši skolā un citās drūzmēšanās vietās ir svarīgi mudināt bērnu regulāri mazgāt rokas, aizklāt muti šķaudot un klepojot, kā arī izvairīties no kopīgas ēdienu un dzērienu lietošanas. Turklāt uzsveriet, ka roku dezinfekcijas līdzekļa pāmērīgai lietošanai var būt negatīvas sekas. Atcerieties, ka ik reizi, mazgājot rokas, tiek nonāvēti mikrobi un baktērijas — ne tikai sliktās, bet arī mums nepieciešamās labās baktērijas. Bērna noskaņojumam vienmēr ir kāpumi un kritumi. Jautājums ir tikai par to, cik augsti ir kāpumi un cik zemi kļūst kritumi.