<

Antibiotiku būtība un to iespaids uz jūsu zarnu mikrobiotu

Uzziniet par antibiotiku spēku, kā tās ietekmē pieaugušo un bērnu zarnu mikrobiotu un kā papildināt bojāto zarnu mikrobiotu.

Ienirstiet antibiotiku pasaulē kopā ar mums. Uzziniet, kā antibiotiku terapija ietekmē pieaugušo un bērnu zarnu mikrobiotu un kā papildināt bojāto zarnu mikrobiotu.

 

 

Antibiotiku būtība un to iespaids uz jūsu zarnu mikrobiotu

Līdz ar antibiotiku atklāšanu 20. gadsimta sākumā aizsākās medicīnas revolūcija, kas mums ne vien sniedza neskaitāmus ieguvumus un izglāba dzīvības, bet arī sagādāja negaidītus sarežģījumus. Ienirstiet baktēriju un antibiotiku pasaulē kopā ar mums. Izprotiet, kā darbojas antibiotikas, kādas ir to blakusparādības un kāda loma tajā visā ir jūsu zarnu mikrobiotai.

Attiecības starp cilvēkiem, baktērijām un antibiotikām.

Cilvēka organismā mājo vesels lērums mikroorganismu, ieskaitot baktērijas, taču ne visas baktērijas ir kaitīgas, kā varētu šķist. Patiesībā jūsu organismā mīt gan labās, gan sliktās baktērijas, un parasti tās ir līdzsvarā. Laiku pa laikam bakteriālais līdzsvars sašķobās. Tādās reizēs pārspēku var gūt kaitīgās baktērijas, sagādājot jūsu organismam pārbaudījumu. Ja baktērijas ir spēcīgākas par imūnsistēmu, var būt nepieciešama antibiotiku palīdzība. Antibiotikas ir zāles, kuru uzdevums ir ārstēt vai novērst nopietnas bakteriālas infekcijas. To mērķis ir iznīcināt baktērijas, lai tās vairs nevairotos.

Antibiotiku sniegtajam labumam ir sava ēnas puse

Lai arī antibiotikas ir spēcīgi palīgi mūsdienu medicīnā un var izglābt dzīvības, tām bieži vien ir blakusparādības. Lūk, divas ievērojamākās blakusparādības.

Antibiotiku rezistence

Saistībā ar antibiotikām viena no nopietnākajām problēmām visā pasaulē un viens no sabiedrības veselības sarežģījumiem ir antibiotiku pārdozēšana, kas izraisa bakteriālo rezistenci pret antibiotikām. Tādos gadījumos kaitīgās baktērijas vairs nereaģē uz antibiotiku terapiju un turpina augt.

Antibiotikas nav selektīvas.

Antibiotikas iznīcina visas endogēnās baktērijas — gan kaitīgās, gan labās. Tas izraisa disbalansu un samazina zarnu mikrobiotas daudzveidību. Atcerieties arī, ka veselās zarnās atrodas līdz 80% visu imūnsistēmas šūnu.

Mikrobiotas papildinājums

Uzņemot antibiotikas, atcerieties papildināt dabīgo zarnu mikrofloru. Ikdienas uzturu varat papildināt ar “BioGaia” uztura bagātinātājiem. Zināms, ka "Lactobacillus reuteri “Protectis”, “BioGaia”’ varonīgais baktēriju celms, uzlabo endogēno baktēriju populāciju un iedzīvojas un paliek zarnās. Tā ir arī viena no visvairāk pētītajām pieejamām baktērijām, un tai ir cilvēka izcelsme.

Bērni un antibiotikas

Ja bērna iekšējā flora ir attīstīta, bērns jutīgāk uztver antibiotiku izraisītās bakteriālās izmaiņas. Ja nepieciešama antibiotiku terapija, pediatrs jums sniegs visu nepieciešamo informāciju par bērna stāvoklim visatbilstošākajām zālēm. Tomēr antibiotiku terapijas laikā vēlams ņemt vērā šādus vispārējus padomus.

Jūsu bērnam noteikti:

  • jāizguļas un jāatpūšas;
  • jāuzņem veselīgs un sabalansēts vitamīniem, minerālvielām un šķiedrvielām bagāts uzturs;
  • jādzer daudz ūdens;
  • jālieto antibiotikas atbilstoši plānam;

jāpapildina zarnu mikrobiota ar tādām pienskābes baktērijām kā “BioGaia Protectis” pilieni , kas droši piemēroti mazuļiem jau kopš pirmās dzīves dienas.

Tātad ielāgojiet, ka antibiotikas nepieciešamības gadījumā ir lielisks palīgs, taču vienlaikus tās uzliek lielu pārbaudījumu jūsu zarnu mikrobiotai.

Pirkt Online

Pirkt Online

Pirkt Biogaia produktus Online

We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK