Varonīgais līdzgaitnieks

Mūsu ikdienas dzīvē ķermeņi ir pakļauti dažādiem vides faktoriem. Pateicoties mūsu ķermeņa ļoti inteliģentajām aizsardzības sistēmām, lielāko daļu no tiem neitralizē imūnsistēma.

No vairākiem aizsargmehānismiem veidotā imūnsistēma ir vienmēr aktīva un, nepārtraukti strādā, lai mūs pasargātu, un mēs to pat nemanām. Lai gan tās pamati tiek ielikti mūsu dzīves pirmajās 1000 dienās, tā turpina mācīties un augt līdz ar mums visu mūsu dzīvi.

Imūnsistēma grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā sievietes ķermenis pastāvīgi mainās, tāpat kā viņas imūnsistēma. Jau no paša sākuma topošās mātes imūnsistēmai ir jālīdzsvaro divi pretēji impulsi.

Lai gan sievietes ķermenī tagad atrodas “svešķermenis”, vienlaicīgi vajag jauno dzīvību viņas organismā arī aizsargāt. Tas nozīmē, ka imūnsistēmai tagad jādarbojas abos virzienos, apmierinot šīs savstarpēji izslēdzošās vajadzības. Pētījumi ir parādījuši, ka grūtniecības laikā māte nodod antivielas savam nedzimušajam bērnam. Tādēļ šajā laikā ir īpaši svarīgi rūpēties par imūnsistēmu, piemēram, samazinot stresu un ēdot sabalansētu uzturu, kas nepieciešams gan mātei, gan bērnam.

Ko mēs varam darīt savas imūnsistēmas labā?

Mūsu imūnsistēmu var ietekmēt dažādi faktori. Noteicošais faktors parasti ir dzīvesveids.

Stress, nepietiekams miegs, pārmērīga fiziskā slodze un nesabalansēts uzturs var nevēlami ietekmēt mūsu imūnsistēmu. Arī antibiotiku terapija ietekmē imūnsistēmu, jo antibiotikas neatšķir vienu baktēriju veidu no otra, un iznīcina arī endogēnās baktērijas, kas var ietekmēt kuņģa-zarnu trakta mikrobiotu. Tādēļ ir labi antibiotiku terapijas laikā aizstāt zaudēto zarnu mikrobiotu, piemēram, lietojot uztura bagātinātājus, kuri satur pienskābās baktērijas, tādus kā Lactobacillus reuteri Protectis.

Sliktas pašsajūtas gadījumā konsultējieties ar ārstu, lai izslēgtu pārējos iespējamos cēloņus.

Vai imūnsistēma mainās līdz ar mūsu vecumu?

Novecošana ir process, ko mēs nespējam apstādināt, un tas ietekmē arī mūsu imūnsistēmu. Gadiem ejot, sāk mainīties ne tika āda, viena no mūsu galvenajām aizsargbarjerām, bet mainās un kļūst lēnāka arī orgānu un šūnu funkcionēšana.

Tā kā novecošana ietekmē visu ķermeni, tā var mazināt imūnsistēmas efektivitāti, un tā vairs nevar tikpat labi cīnīties ar svešajām šūnām. Tas nozīmē, ka lielākā vecumā imūnsistēmas stiprināšana kļūst īpaši svarīga. Papildus veselīgam dzīvesveidam, Lactobacillus reuteri Protectis saturoši BioGaia produkti palīdz stiprināt kuņģa-zarnu trakta mikrobiotu, savukārt papildu D vitamīns var palīdzēt saglabāt normālu imūnsistēmas darbību un kaulu veselību.

Kā mēs varam stiprināt savu imūnsistēmu?

Lai gan mūsu imūnsistēmas pamats tiek ielikts jau bērnībā, kā pieaugušie mēs varam darīt daudz, lai stiprinātu tās funkcijas un uzturētu mūs enerģiskus un veselīgus.

10 vienkārši ieteikumi imūnsistēmas stiprināšanai:

  • Rūpējieties par savu kuņģa-zarnu traktu.
  • Esiet fiziski aktīvi.
  • Uzturieties svaigā gaisā.
  • Ēdiet daudzveidīgu uzturu un dzeriet vismaz 2 litrus šķidruma katru dienu (vislabāk ūdeni).
  • Samaziniet stresa līmeni.
  • Praktizējiet pozitīvo domāšanu un smejieties.
  • Pietiekami izgulieties.
  • Ejiet kontrastdušā.
  • Samaziniet infekciju risku (piemēram, regulāri mazgājot rokas).
  • Baudiet saules gaismu, taču nepieļaujiet saules apdegumus.

Ieteikums:

D vitamīns ir viena no visbūtiskākajām imūnsistēmas izejvielām, un to saules gaismā sintezē mūsu ķermenis. Pietiek ar regulārām pastaigām pusdienas pārtraukumā – tad saule ir visspožākā!

No news available.
We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK