<

Kas Jums jāzina par sava mazuļa puncīti

Kur aizskrēja pirmais gads? Vēl pirms brīža Jūs ieradāties mājās no slimnīcas ar savu mazo saulīti, un nu viņš/viņa sper pirmos solīšus un svin savu pirmo dzimšanas dienu! Tagad Jūs un Jūsu mazuli gaida straujš attīstības lēciens. Pat neņemot vērā visuzskatāmākos (un iespējams visaizraujošākos) soļus, piemēram, runāšanu, jaunas kustības un pieaugošo neatkarību, vēl viens, lai arī ne tik jautrs, taču kritiski svarīgs process ir veselīgas kuņģu-zarnu trakta mikrobiotas attīstība.

Kur aizskrēja pirmais gads? Vēl pirms brīža Jūs ieradāties mājās no slimnīcas ar savu mazo saulīti, un nu viņš/viņa sper pirmos solīšus un svin savu pirmo dzimšanas dienu! Tagad Jūs un Jūsu mazuli gaida straujš attīstības lēciens. Pat neņemot vērā visuzskatāmākos (un iespējams visaizraujošākos) soļus, piemēram, runāšanu, jaunas kustības un pieaugošo neatkarību, vēl viens, lai arī ne tik jautrs, taču kritiski svarīgs process ir veselīgas kuņģu-zarnu trakta mikrobiotas attīstība.

Kuņģa-zarnu trakta mikrobiota jeb kuņģa-zarnu trakta flora ir sarežģīta, mūsu gremošanas traktā mītošo baktēriju kopiena. Tā zīdaiņos turpina attīstīties līdz aptuveni trīs gadu vecumam. Tā satur vislielāko baktēriju skaitu cilvēka ķermenī, tādēļ ir svarīgi saprast, kāda ir tās loma, un par to ir labi jārūpējas.

Ķermeņa aizsardzības sistēma

Labi funkcionējošai imūnsistēmai ir vitāla loma Jūsu mazuļa veselībā. Pirmie trīs dzīves gadi tās attīstībai ir kritiski svarīgi, ķermenim mācoties pārvarēt nelabvēlīgus apstākļus, neizraisot pārmērīgu reakciju. Tā kā lielākā daļa imūnsistēmas šūnu atrodas kuņģa-zarnu traktā, ir kārtīgi jārūpējas par Jūsu bērna kuņģa-zarnu trakta floru.

Pirmkārt, Jūsu bērnam ir jāattīsta spēcīga imunoloģiskā atmiņa, kas ir imūnsistēmas spēja atpazīt iebrucējus un reaģēt uz tiem. Agrīna saskare ar netīrumiem un nesterilām lietām nemaz nav tik slikta, kā to varētu domāt. Tā ļauj ķermenim vingrināt atmiņu, apbruņojot sevi ar antivielām nākotnei. Tagad, kad mazais ēd daudzveidīgāku uzturu, Jums ir jāparūpējas, lai tas būtu sabalansēts un bagāts ar vitamīniem un minerālvielām, kas palīdzēs imūnsistēmas darbībai. Jūs varat apsvērt papildināt uzturu ar D vitamīnu, tā nozīmība normālai kaulu augšanai un imūnsistēmas darbībai bērniem ir pierādīta.

Nepietiekami regulāra

Šo nepārtraukto pārmaiņu un pārejas laikā ir iespējams, ka Jūsu mazajam var rasties gremošanas trakta problēmas, kas var ietekmēt viņa/viņas kuņģa-zarnu trakta mikrobiotu. Neregulāra (mazāk kā trīs reizes nedēļā) vēdera izeja un cieti izkārnījumi ir bieži sastopama mazuļu un zīdaiņu problēma, 40 % simptomu parādās pirmajā dzīves gadā. Niķīgums, ēstgribas zudums un vēdera uzpūšanās var liecināt, ka Jūsu bērnam ir neliels nosprostojums. Tā bieži notiek pārejas periodos: no krūts piena uz maisījumu, no piena uz cietu ēdienu vai pat nomainot autiņbiksītes pret iešanu uz podiņa. Protams, zināmā mērā šādi simptomi mazuļiem ir normāli, taču ir daži vienkārši un veselīgi pasākumi, kurus varat šādos gadījumos īstenot, lai atbalstītu savu mazo, ja tā notiek.

Papildus lielāka šķidruma daudzuma uzņemšanai ar ūdeni, tēju vai citu nesaldinātu šķidrumu, Jūs varat uzturā iekļaut arī produktus ar lielu šķiedrvielu saturu, piemēram, plūmes un pilngraudu produktus. Šie soļi var palīdzēt aktivizēt gremošanas traktu un iekustināt visus procesus.

Ja Jūsu mazulim ir radušās gremošanas problēmas, Jūs varat arī pievienot viņa uzturam vairāk dzīvu, vērtīgu baktēriju, lietojot tās saturošus uztura bagātinātājus. Līdz ar kuņģa-zarnu trakta mikrobiotas veidošanos notiek arī kuņģa-zarnu trakta peristaltikas attīstība, tā ir muskuļu saraušanās, kas pārvieto ēdienu cauri gremošanas sistēmai. Tāpēc kūtras gremošanas sistēmas darbības gadījumā var apsvērt uztura papildināšanu ar baktērijām.

Nedaudz par daudz

Vēl viena iezīme, kas liecina, ka Jūsu mazuļa gremošanas traktam noderētu vairāk atbalsta, ir ļoti šķidri vai pat ūdeņaini izkārnījumi biežāk nekā parasti. Mazuļi tā rezultātā strauji zaudē šķidrumu, jo viņiem ir biežāk jānokārtojas. Tas var arī ietekmēt viņu zarnu spēju uzņemt šķidrumus un sāļus, tādēļ ir jānodrošina, ka viņi šajā laikā uzņem pietiekami daudz šķidruma.

Lielākajā daļā gadījumu šķidra vēdera izeja ir pilnīgi normāla un ilgst ne vairāk par vienu nedēļu (sazinieties ar ārstu, ja simptomi nepāriet). Šajā laikā ir svarīgi dot bērnam daudz šķidruma, vēlams ūdeni vai nesaldinātu tēju maziem malciņiem. Var palīdzēt izvairīšanās no ēdieniem, kas ir grūti sagremojami, piemēram, taukos cepti vai trekni ēdieni. Orāli lietojams rehidratācijas šķīdums arī var palīdzēt papildināt šķidrumu apjomu un atjaunot zaudēto sāļu līmeni. Turklāt, dodot savam mazajam baktērijas, varat palīdzēt dabiskās kuņģa-zarnu trakta mikrofloras daudzumam tajā palielināties.

Lai gan problēmas ar puncīti ir normāla bērnības daļa, Jūs palīdzēsiet samazināt to rašanās risku un norises smagumu, nodrošinot, ka Jūsu mazulis ēd veselīgu un sabalansētu uzturu, dzer daudz ūdens un daudz kustas (zinām, ka šajā dzīves posmā tā nebūs problēma). Papildināt bērna uzturu ar labās baktērijas saturošu uztura bagātinātāju ir vēl viens viegls veids kā veicināt viņu kuņģa-zarnu trakta floras līdzsvaru. Veicot šos pasākumus, Jūs varat palīdzēt izveidot optimālu vidi, kurā attīstīties dabiskai mikrobiotai, kas viņam/viņai kalpos visu dzīvi.

Pirkt Online

Pirkt Online

Pirkt Biogaia produktus Online

We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK